Směr Pustevny

13. srpna 2016 v 14:19 | Jeife |  Já a svět
Co by to bylo za blog bez osobních zážitků? To by přece nebyl blog ...

Když jsem zjistila, že místo k moři se jede na hranice České a Slovenské republiky, byla jsem trochu zklamaná. Ale co se dá dělat, přece neodmítnu dovolenou s rodinkou, nějak to dopadne.
Počasí nám vyšlo, ubytování skvělé, dokonce až na jednu vyjímky nebyl problém s veganským jídlem v restauracích. Když nepočítám jeden extra deštivý den, tak jsem celou dovolenou chodila v huarache barefoot sandálech. Bylo to skvělé, cítit po čem jdu. A pozorovat nechápavé pohledy lidí, kteří si mysleli, že mám botky do města ...


Západ slunce na Pustevnách

Hrad Hukvaldy


Valašské muzeum v přírodě

Čtvrtý nejvyšší vrchol Beskyd - Čertův mlýn ... v sandálech :)

Vyjížďka na klisně Nike. Po deseti měsících na Kubíkovi velká změna. Nahoru to bylo strašně vysoko, anglické sedlo mě tlačilo do zadku, klus byl neskutečně rychlý. Poprvé za dvanáct let u koní jsem se setkala s přístupem "no oni to tady na poli odpíchnou, natryskaj, tak je nechte". Na mou překvapenou otázku, jak je potom zastavíme mi bylo odpovězeno "oni si zastaví sami nahoře u lesa". Docela jsem koukala, ale fajn zážitek :)

Štramberk

Jeskyně Šipka

Na houbách ...

Radhošť, socha slovanského boha Radegasta

Borůvky <3

I9 láhev a já po dvacetikilometrovém výletě na kole s převýšením skoro kilometr ...

Houbínek ...


K veganskému jídlu na cestách ... nebyl celkem žádný problém, obsluha i kuchaři většinou velmi ochotní a chápaví. Jediný Glubus v Olomouci a Hotel Tanečnica na Pustevnách zklamal (ty dvě fotky nalevo). Ale i tam jsem se nakonec najedla. Naopak mě velice mile překvapila restaurace Procházka v Hukvaldské oboře. Malá hospůdka, bar a čtyři stoly, celé to bylo v chatě o rozměrech tak 10x12 metrů. Pročítám krátký jídelní lístek, hranolky, vývar, hovězí polévka a další tomu podobné. Pak přišla slečna, ptá se co si dáme. Když jsem jí řekla, co tak zhruba chci (bez masa, mléka, vajec), tak říká, že nic takového v nabídce není. Ale pokud prý nepohrdnu topinkami s česnekem, olivami a salátem, že s tím není problém. Musím říct, přístup skvělej, jídlo sice skromný, ale moc dobrý ...


Dovolená hezká, užila jsem si jí, myslím, že příští rok se na dovolenou v Česku nebudu tvářit vůbec špatně :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leník Leník | Web | 13. srpna 2016 v 23:57 | Reagovat

Moc pěkné :)! Já jsem teď byla s Hančou a rodiči na dovolené v Krkonoších, také sepíši článek :). My spíše jezdíme po Česku. U moře jsme byly jednou, v roce 2009 a to nám nevyšlo počasí. Domácí říkal, že je to nejhorší počasí za 50 let, takže nechceme riskovat. Česká republika je krásná a má spoustu svých krásných zajímavostí :-)!
Jak dlouho jste tam byli?
Pustevny, to mi něco říká, nelyžuje se tam v zimě?

2 Haník Haník | 14. srpna 2016 v 23:54 | Reagovat

My jezdíme hlavně po Česku a je to super! :)
My jsme měli 515 metrů převýšení na 3,5 km, taky na kole :D. Ale to nešlo vyšlapat, bylo to jako střecha :DD.
Sandále jsou moc pěkné, nekloužou? :)

3 jeife jeife | Web | 16. srpna 2016 v 23:03 | Reagovat

[1]: nojo, ně vždy se vyvede :/ týden nám musel stačit :D jojo, je tam lanovka :)

[2]: :D takový jsou nejlepší ... sandále jsou fajn, díky pásku na patě jsou spolehlivé i v prudkém kopci a nekloužou :)

4 Mazel Mazel | Web | 18. srpna 2016 v 18:24 | Reagovat

Škoda že jsme se nakonec nepotkaly :( je to tu nádherné vše co jsi tu dala jsem už viděla :D ale dlouho nikde tak nebyla hold on pro mě je to už trochu ohraný no :( pro ěm jsou zas divy jinde :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama