Leden 2018

Obejmi svět - já a Free hugs

23. ledna 2018 v 21:04 | Jeife |  Já a svět
Aby se lidi nebáli jeden druhého ...
... protože jsme všichni stejný ...
... všichni máme sny, cíle a často i mnoho jizev na duši ...
... protože to přináší dobrou náladu ...

Protože dneska je čas žít ...


Když se mě kamarád před půl rokem zeptal, jestli s ním půjdu objímat lidi, říkala jsem si, že je to dost bláznivej nápad. Ale proč to nezkusit? Po pár objetích od úplně cizích lidí jsem změnila názor. Zjistila jsem, že všichni jsme si tak nějak podobní. Že nejde o to, jestli je člověk malej, velkej, tlustej nebo hubenej. Bílej, černej, nebo zelenej. Jde o to, co má člověk uvnitř ...


Kolik lidí jsem objala už jen těžko spočítám. Ženy, děti, muže a dokonce psy. Čechy i cizince ...
Nejsilnější zážitek mám z Karlova mostu. Já se smála na svět a svět se smál na mě. Lidé objímali a já úplně zářila dobrou náladou. Předemnou se objevila maminka s klukem, kterému mohlo být tak 8 let. Na druhý pohled bylo znát, že kluk je trošku postižený - ale to bylo to poslední, co by mě od objetí odradilo - takoví lidé jsou totiž nejupřimnější. Maminka se ke klukovi nahnula, ukázala mým směrem a povídá "Tady slečnu můžeš obejmout, chceš?"
Klukovi se rozzářily oči a vrhl se mi do náručí. Objímal upřimně, srdcem. Neřešil nic víc než teď a tady. Samým štěstím mě tiskl k sobě. Po pár minutách mu maminka v rozpacích zaklepala na rameno. Kluk se po ní skoro až ohnal, ať ho nechá. Já jsem maminku ujistila, že je vše vpořádku a že může být vklidu.
Ono totiž upřimný objetí není záležitostí pár sekund. Není to o poplácání po zádech. Je to daleko víc a to je přesně to, co ten malej kluk moc dobře věděl.
Objímal mě ještě chvíli a pak mě pustil. Odcházel, mával mi a v očích se mu leskly slzy ...

5 důvodů proč jít na nákup se svojí taškou

4. ledna 2018 v 11:20 | Jeife |  Zero-waste
Důvod č.1 - buď originál
Řekni všem, kdo jsi! Pořiď si tašku, která o tobě něco řekne :)
Hledej na internetu, v drogerii DM, nebo jiných kamenných obchodech.

Zoot tašky - značka ZOOT ORIGINAL vyrábí v České Republice a má certifikát GOTS (= je vyrobena z přírodních vláken, garantuje splnění nejvyšších etických (Fair Trade) i ekologických požadavků od semínka po distribuci produktu.) Takže velkej potlesk pro ZOOT, tohle jsem od nich vážně nečekala :)

Smartdogs.cz

Fler.cz
Taška nákupní, látková, DuhováBavlněná taška I.Důvod č.2 - Ekologie
Poletují v přírodě, jsou jich plné řeky i oceány, než se rozloží, bude to trvat 25 let a i potom zůstanou v přírodě v podobě mikročástic. Na jejich výrobu je potřeba spousta energie a ropa.


Důvod č.3 - Cena
Igelitka k nákupu zdarma končí. Díky novele o obalech, která platí od 1.1.2018, vám už nikdo igelitku zdarma nedá. Minimální cenu igelitky zákon neurčuje, musí však pokrýt výrobní náklady. Tedy počítejme, že taková igelitka k nákupu bude za jednu korunu. Koruna sem, koruna tam ... ale vážně, průměrný člověk jich za rok spotřebuje asi 300. Tedy asi jakákoli látková taška vyjde levněji než rok kupovat igelitky po koruně.


Důvod č.4 - mysli na zvířata!
Je tomu dva měsíce, co jsem v Praze honila holuba a pokoušela se ho vymotat z igelitového sáčku. A nejde jen o holuba, igelitky dělají problém milionům zvířat po celém světě ...
https://margaretmunro.files.wordpress.com/2013/02/comment_plastics.jpg
https://www.aquarium.co.za/cache/ce_img_cache/local/24be6a810f238a37/penguin_bag_crop_750_600_70.jpg
Zdroj obrázků zde zde


Důvod č.5 - netrhá se
Známe to asi všichni, stačí koupit výrobek, který má ostré hrany ... igelitka se protrhne a pokud máme smůlu, nákup se nám vysype už při cestě domů. To se vám s látkovou taškou nestane.A co vy, už máte svoji super tašku? Pište do komentářů a klidně se podělte i o odkaz na fotku :)