Únor 2018

Život na blogu - jak zvýšit návštěvnost?

7. února 2018 v 21:35 | Jeife |  Jeife blog
Založit blog a co dál? Jak si zvýšit návštěvnost a počet komentářů pod články?
Vítám vás u článku pro všechny začínající blogerky a blogery :)

Adresa blogu a název blogu
Adresu blogu jednou zadáte a už jí nezměníte, přemýšlejte nad ní. Kdo jste, o čem chcete psát? Vykašlete se na dlouhé nebo složité adresy v angličtina. To samé platí i pro název vašeho blogu (který se na rozdíl od adresy dá časem změnit).
Pokud máte víc témat, o kterých chcete psát, doporučuju si založit blog, který bude mít v adrese vaší přezdívku. Tedy například jeife.blog.cz

Přezdívka
I ta je kupodivu důležitá, lidi si vás podle ní pamatujou. Dobrá přezdívka - krátká, zapamatovatelná. Například Coneja, nebo Sachrin. Dobré je taky použít originální přezdívku - taková Teri01 nikoho nezajímá (Teri01, promiň jestli existuješ...)

Téma blogu
Pište o věcech, o kterých něco víte. Pokud se nevyznáte v módě, nepiště o ní, tyhle články dopadají špatně.

Vyplňte typ blogu
Jděte do nastavení blogu - obecné údaje - typ blogu a vyberte si ze seznamu. Je tu například deníček, krása a móda, hudba a další. Díky tomuhle zařazení se na vás můžou návštěvníci z blog.cz prokliknout. Jinak vás budou jen těžko hledat přes klíčová slova.

Vzhled blogu
Blog.cz nabízí svým uživatelům pár šablon, které si můžete nastavit přes nastavení - obnovení šablony. Je to milé, ale kdo by nechtěl vlastní vzhled blogu. I tady platí pár pravidel ...
Vyhněte se zářivým barvám pozadí, po chvíli z nich budou návštěvníka bolet oči a odejde dřív, než dočte článek. Pozadí textu doporučuju jednobarevné - nenaruší čitelnost textu.
Písmo musí být kontrastní. Jednoduše řečeno, pokud mám černé pozadí, dám na něj světlé písmo. Pokud mám světlé pozadí, můžu na něj dát černé, nebo jiné tmavé písmo.
Vyhněte se pohyblivým ikonkám a kýčovitým obrázkům.

Komentujte, komentujte a komentujte!
Chcete návštěvnost? Navštivte ostatní blogy a nechte tam smyslupný komentář. Většina blogerek a blogerů obratem rozklikne váš blog a pokud je něco zaujme, okomentují :)
Důležitá věc - při komentování blogů buďte přihlášení, nebo mějte vyplněné kolonky email a web - jedině tak se k vám lidé dostanou.
Blogy, které vás zaujmou, hledejte na titulní stránce blog.cz nebo přes blog.cz - témata blogů
Tohle je bod, který vám zajistí asi nejvíc úspěchu ...

Odběr novinek
Šikovná věc, která umožní náštěvníkům dostávat email vždy, když něco zveřejníte. Ještě nemáte odběr na svém blogu? Dejte si ho tam! Nastavení blogu - položky menu - odběr novinek

Psaní článků na téma týdne
Článek se objeví na titulní stránce blog.cz - podaří se vám zaujmout lidi první větou?

Sdílejte
Pošlete článek přátelům, nasdílejte ho na facebook. Skvělé je dát článek i do skupiny na fb, která s tématem článkou souvisí.

Pár dalších rad ...
- neznalost i/y, neznalost psaní mezer za čárkou a chyby vám návštěvníky nepřítáhnou
- před uveřejněním si článek přečtěte
- článek má úvod, vlastní text a závěr - je fajn se tím aspoň trochu řídit
- nepište zbytečně dlouhé články (A4 čistého textu a víc)
- dělejte odstavce
- do článků dejte obrázek
- buďte slušní a pokuste se mít s ostatními dobré vztahy
- reagujte na komentáře na vašem blogu
- pokud si něco půjčíte, vždy uveďte zdroj - ať už jde o fotku, nebo o část textu
- pište aspoň jednou do měsíce
- pořiďte si počítadlo návštev, třeba přes Toplist, ať můžete sledovat svoje úspěchy


Co vy a vaše návštěvnost, jste s ní spokojení, nebo by jste chtěli víc? Napadá vás ještě něco dalšího, co by mohlo zvednout návštěvnost? Pište do komentářů, ráda se dozvím něco nového :)